Boy/Girl 07 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
BOY 10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Mawulinam ITO | 10 | Co Cambridge | | 6:11.19 | | | 186 | |
| 50m 41.87 | 100m 1:28.06 | 150m 2:15.31 | 200m 3:02.94 | 250m 3:51.15 | 300m 4:39.26 | 350m 5:27.67 | 400m 6:11.19 | |
BOY 11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Marton MOLNAR | 11 | Co Cambridge | | 5:33.77 | | | 257 | |
| 50m 36.55 | 100m 1:19.12 | 150m 2:03.41 | 200m 2:46.23 | 250m 3:30.58 | 300m 4:13.18 | 350m 4:56.49 | 400m 5:33.77 | |
2. | Henry CARTER | 11 | Co Cambridge | | 6:30.50 | | | 160 | |
| 50m 43.35 | 100m 1:32.34 | 150m 2:22.67 | 200m 3:13.83 | 250m 4:04.65 | 300m 4:55.18 | 350m 5:44.44 | 400m 6:30.50 | |
BOY 12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Francesco CLELAND FERD | 12 | Co Cambridge | | 5:04.12 | | | 339 | |
| 50m 34.47 | 100m 1:12.16 | 150m 1:50.64 | 200m 2:29.98 | 250m 3:08.88 | 300m 3:47.94 | 350m 4:27.00 | 400m 5:04.12 | |
2. | William WRATTEN | 12 | Co Cambridge | | 5:29.16 | | | 268 | |
| 50m 36.82 | 100m 1:18.11 | 150m 2:00.79 | 200m 2:43.26 | 250m 3:25.44 | 300m 4:07.80 | 350m 4:49.22 | 400m 5:29.16 | |
BOY 13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Samuel ARTINGSTALL | 13 | Co Cambridge | | 5:10.45 | | | 319 | |
| 50m 34.72 | 100m 1:14.05 | 150m 1:54.90 | 200m 2:35.20 | 250m 3:15.07 | 300m 3:54.67 | 350m 4:33.81 | 400m 5:10.45 | |
2. | Theodore MONK | 13 | Co Cambridge | | 5:17.82 | | | 297 | |
| 50m 34.41 | 100m 1:14.23 | 150m 1:55.26 | 200m 2:37.31 | 250m 3:18.46 | 300m 3:59.60 | 350m 4:40.13 | 400m 5:17.82 | |
3. | George CARTER | 13 | Co Cambridge | | 5:21.84 | | | 286 | |
| 50m 35.80 | 100m 1:15.17 | 150m 1:55.35 | 200m 2:35.58 | 250m 3:16.69 | 300m 3:57.58 | 350m 4:37.80 | 400m 5:21.84 | |
4. | Juan MODOLELL | 13 | Co Cambridge | | 5:25.88 | | | 276 | |
| 50m 35.26 | 100m 1:14.43 | 150m 1:55.71 | 200m 2:38.44 | 250m 3:20.35 | 300m 4:03.38 | 350m 4:46.31 | 400m 5:25.88 | |
5. | Conor Soma PASZTOR | 13 | Co Cambridge | | 5:40.04 | | | 243 | |
| 50m 36.69 | 100m 1:19.55 | 150m 2:04.28 | 200m 2:48.86 | 250m 3:34.07 | 300m 4:18.01 | 350m 4:57.43 | 400m 5:40.04 | |
BOY 14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Ryan WALL | 14 | Co Cambridge | | 4:17.49 | | | 560 | |
| 50m 29.52 | 100m 1:02.11 | 150m 1:34.69 | 200m 2:08.12 | 250m 2:40.51 | 300m 3:13.80 | 350m 3:46.09 | 400m 4:17.49 | |
2. | James WILLIAMSON | 14 | Co Cambridge | | 4:37.78 | | | 446 | |
| 50m 30.11 | 100m 1:04.00 | 150m 1:39.13 | 200m 2:14.49 | 250m 2:50.47 | 300m 3:26.59 | 350m 4:03.01 | 400m 4:37.78 | |
3. | Janos KADAR | 14 | Co Cambridge | | 4:46.63 | | | 406 | |
| 50m 32.73 | 100m 1:08.95 | 150m 1:46.06 | 200m 2:23.54 | 250m 3:00.97 | 300m 3:37.57 | 350m 4:13.83 | 400m 4:46.63 | |
4. | Liam CONWAY | 14 | Co Cambridge | | 5:07.72 | | | 328 | |
| 50m 34.75 | 100m 1:12.49 | 150m 1:51.61 | 200m 2:30.82 | 250m 3:10.26 | 300m 3:49.55 | 350m 4:28.79 | 400m 5:07.72 | |
5. | Diego GORDON | 14 | Co Cambridge | | 6:06.31 | | | 194 | |
| 50m 37.54 | 100m 1:22.45 | 150m 2:08.52 | 200m 2:56.00 | 250m 3:44.17 | 300m 4:32.12 | 350m 5:20.21 | 400m 6:06.31 | |
BOY 15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Austin HARROP | 15 | Co Cambridge | | 4:46.11 | | | 408 | |
| 50m 32.28 | 100m 1:08.42 | 150m 1:45.56 | 200m 2:22.12 | 250m 2:59.24 | 300m 3:35.90 | 350m 4:12.51 | 400m 4:46.11 | |
2. | Matthew MORGAN | 15 | Co Cambridge | | 5:38.82 | | | 245 | |
| 50m 35.56 | 100m 1:15.61 | 150m 1:57.91 | 200m 2:42.00 | 250m 3:26.46 | 300m 4:11.02 | 350m 4:55.42 | 400m 5:38.82 | |
BOY 16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Christopher HOWE | 16 | Co Cambridge | | 4:31.33 | | | 478 | |
| 50m 30.95 | 100m 1:05.23 | 150m 1:39.88 | 200m 2:14.46 | 250m 2:48.57 | 300m 3:23.47 | 350m 3:57.83 | 400m 4:31.33 | |
2. | Matthew MONIE | 16 | Co Cambridge | | 4:40.47 | | | 433 | |
| 50m 31.19 | 100m 1:06.00 | 150m 1:40.34 | 200m 2:15.44 | 250m 2:50.89 | 300m 3:27.53 | 350m 4:04.56 | 400m 4:40.47 | |
3. | Luke MCCARRON | 23 | Co Cambridge | | 4:44.51 | | | 415 | |
| 50m 31.23 | 100m 1:06.14 | 150m 1:42.15 | 200m 2:18.31 | 250m 2:55.09 | 300m 3:32.28 | 350m 4:08.95 | 400m 4:44.51 | |
4. | Riccardo GUARESCHI | 33 | Co Cambridge | | 5:10.44 | | | 319 | |
| 50m 34.48 | 100m 1:11.49 | 150m 1:49.86 | 200m 2:29.50 | 250m 3:09.15 | 300m 3:49.42 | 350m 4:30.47 | 400m 5:10.44 | |
5. | Gavin WHITE | 42 | Co Cambridge | | 5:12.88 | | | 312 | |
| 50m 35.79 | 100m 1:13.98 | 150m 1:53.35 | 200m 2:33.34 | 250m 3:13.74 | 300m 3:53.71 | 350m 4:33.28 | 400m 5:12.88 | |
| Stephen SMITH | 42 | Co Cambridge | | DNC | | | | |
GIRL 11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Tyra SAJUDEEN | 11 | Co Cambridge | | 5:31.25 | | | 352 | |
| 50m 37.02 | 100m 1:18.40 | 150m 2:00.41 | 200m 2:43.25 | 250m 3:25.46 | 300m 4:07.80 | 350m 4:50.36 | 400m 5:31.25 | |
2. | Alice ROBINSON | 11 | Co Cambridge | | 6:50.57 | | | 184 | |
| 50m 43.54 | 100m 1:34.03 | 150m 2:26.57 | 200m 3:20.11 | 250m 4:14.26 | 300m 5:08.90 | 350m 6:01.52 | 400m 6:50.57 | |
GIRL 12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Jasmine CHRISTMAS | 12 | Co Cambridge | | 5:45.14 | | | 311 | |
| 50m 37.95 | 100m 1:20.55 | 150m 2:05.14 | 200m 2:49.16 | 250m 3:34.31 | 300m 4:18.70 | 350m 5:03.87 | 400m 5:45.14 | |
2. | Evie WILSON | 12 | Co Cambridge | | 6:14.93 | | | 242 | |
| 50m 38.27 | 100m 1:21.89 | 150m 2:10.01 | 200m 2:58.02 | 250m 3:46.46 | 300m 4:36.27 | 350m 5:27.46 | 400m 6:14.93 | |
3. | Paloma GORDON | 12 | Co Cambridge | | 6:25.48 | | | 223 | |
| 50m 40.95 | 100m 1:28.99 | 150m 2:18.75 | 200m 3:07.72 | 250m 3:57.09 | 300m 4:47.70 | 350m 5:38.37 | 400m 6:25.48 | |
4. | Isabelle HARROP | 12 | Co Cambridge | | 6:32.97 | | | 210 | |
| 50m 41.06 | 100m 1:29.86 | 150m 2:21.29 | 200m 3:12.64 | 250m 4:03.54 | 300m 4:54.79 | 350m 5:46.11 | 400m 6:32.97 | |
GIRL 13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Scarlett JOSLIN | 13 | Co Cambridge | | 5:11.75 | | | 422 | |
| 50m 34.82 | 100m 1:13.38 | 150m 1:52.89 | 200m 2:33.10 | 250m 3:12.75 | 300m 3:53.29 | 350m 4:33.54 | 400m 5:11.75 | |
2. | Erica HAN | 13 | Co Cambridge | | 5:16.91 | | | 402 | |
| 50m 35.27 | 100m 1:15.38 | 150m 1:55.81 | 200m 2:37.11 | 250m 3:18.52 | 300m 3:59.96 | 350m 4:40.30 | 400m 5:16.91 | |
3. | Genevieve WHITE | 13 | Co Cambridge | | 5:27.45 | | | 364 | |
| 50m 36.68 | 100m 1:17.05 | 150m 1:59.47 | 200m 2:42.10 | 250m 3:24.65 | 300m 4:07.17 | 350m 4:49.30 | 400m 5:27.45 | |
4. | Anna GUILLEN MONTANES | 13 | Co Cambridge | | 5:32.76 | | | 347 | |
| 50m 35.58 | 100m 1:15.54 | 150m 1:57.65 | 200m 2:40.65 | 250m 3:23.73 | 300m 4:07.57 | 350m 4:50.74 | 400m 5:32.76 | |
5. | Alice WATTS | 13 | Co Cambridge | | 5:38.90 | | | 328 | |
| 50m 35.21 | 100m 1:14.90 | 150m 1:57.80 | 200m 2:42.06 | 250m 3:26.54 | 300m 4:11.51 | 350m 4:56.17 | 400m 5:38.90 | |
6. | Haoning LIU | 13 | Co Cambridge | | 5:40.93 | | | 323 | |
| 50m 38.18 | 100m 1:19.82 | 150m 2:03.68 | 200m 2:48.07 | 250m 3:32.81 | 300m 4:17.34 | 350m 5:00.62 | 400m 5:40.93 | |
GIRL 14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Amelia SPEECHLEY | 14 | Co Cambridge | | 5:02.49 | | | 462 | |
| 50m 33.74 | 100m 1:11.29 | 150m 1:49.84 | 200m 2:29.24 | 250m 3:07.43 | 300m 3:46.14 | 350m 4:25.02 | 400m 5:02.49 | |
2. | Heidi BRUGGRABER | 14 | Co Cambridge | | 5:08.31 | | | 436 | |
| 50m 34.89 | 100m 1:12.91 | 150m 1:51.95 | 200m 2:31.26 | 250m 3:11.34 | 300m 3:50.92 | 350m 4:30.59 | 400m 5:08.31 | |
3. | Zara RICHARDS | 14 | Co Cambridge | | 5:28.34 | | | 361 | |
| 50m 36.93 | 100m 1:17.44 | 150m 1:59.12 | 200m 2:42.08 | 250m 3:24.09 | 300m 4:06.07 | 350m 4:48.40 | 400m 5:28.34 | |
4. | Anouk ZECCHINI | 14 | Co Cambridge | | 5:43.44 | | | 315 | |
| 50m 35.63 | 100m 1:16.84 | 150m 2:00.09 | 200m 2:44.75 | 250m 3:29.71 | 300m 4:15.10 | 350m 5:00.38 | 400m 5:43.44 | |
| Isobel MATHER | 14 | Co Cambridge | | DQ ST | | | | |
GIRL 15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
| Matilda RANSOME | 15 | Co Cambridge | | DNC | | | | |
GIRL 16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Georgia MAGGS | 16 | Co Cambridge | | 4:48.61 | | | 532 | |
| 50m 31.78 | 100m 1:06.69 | 150m 1:42.46 | 200m 2:18.46 | 250m 2:55.39 | 300m 3:33.11 | 350m 4:11.02 | 400m 4:48.61 | |
2. | Orla KENNY | 16 | Co Cambridge | | 4:50.94 | | | 519 | |
| 50m - | 100m - | 150m - | 200m - | 250m - | 300m - | 350m - | 400m 4:50.94 | |
3. | Lauren HAMMOND | 16 | Co Cambridge | | 4:57.24 | | | 487 | |
| 50m 33.00 | 100m 1:09.01 | 150m 1:46.47 | 200m 2:24.61 | 250m 3:02.81 | 300m 3:41.25 | 350m 4:19.93 | 400m 4:57.24 | |
4. | Angela HAN | 16 | Co Cambridge | | 5:34.21 | | | 342 | |
| 50m 33.21 | 100m 1:11.71 | 150m 1:53.44 | 200m 2:36.37 | 250m 3:21.17 | 300m 4:06.77 | 350m 4:50.88 | 400m 5:34.21 | |