Boy/Girl 07 /Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)
BOY 09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Gaspar VALENZUELA-NIED | 9 | Co Cambridge | | 1:52.37 | | | 82 | | 54.65 |
| Hayden SHAW | 9 | Co Cambridge | | DQ FI 4L | | | | | |
BOY 10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Mawulinam ITO | 10 | Co Cambridge | | 1:30.19 | | | 159 | | 44.50 |
2. | Erik BIERNACKI-JABLONS | 10 | Co Cambridge | | 1:51.69 | | | 83 | | 54.99 |
3. | Torin JONES | 10 | Co Cambridge | | 1:55.24 | | | 76 | | 56.82 |
4. | Albert WARWICK | 10 | Co Cambridge | | 2:04.53 | | | 60 | | 59.00 |
| Edward PAGE | 10 | Co Cambridge | | DQ T 3L | | | | | |
BOY 11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Marton MOLNAR | 11 | Co Cambridge | | 1:09.43 | | | 348 | | 33.85 |
2. | Charlie BIRDSALL | 11 | Co Cambridge | | 1:20.46 | | | 224 | | 39.52 |
3. | Rafael CORLIANO | 11 | Co Cambridge | | 1:32.48 | | | 147 | | 45.18 |
4. | Kuzey YAKICI | 11 | Co Cambridge | | 1:46.80 | | | 95 | | 52.42 |
5. | Alex BOTA | 11 | Co Cambridge | | 1:49.17 | | | 89 | | 52.96 |
| Philipp SHAMPANOV | 11 | Co Cambridge | | DQ FI | | | | | |
| Sebastian WHITE | 11 | Co Cambridge | | DQ T 3L | | | | | |
BOY 12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Francesco CLELAND FERD | 12 | Co Cambridge | | 1:16.58 | | | 260 | | 37.77 |
2. | Frank JACOB | 12 | Co Cambridge | | 1:16.77 | | | 258 | | 37.69 |
3. | Etienne BLOOMFIELD | 12 | Co Cambridge | | 1:27.70 | | | 173 | | 42.66 |
4. | Alfie PAGE | 12 | Co Cambridge | | 1:29.37 | | | 163 | | 43.05 |
5. | Roland KREITER | 12 | Co Cambridge | | 1:33.81 | | | 141 | | 44.65 |
BOY 13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Samuel ARTINGSTALL | 13 | Co Cambridge | | 1:16.26 | | | 263 | | 38.32 |
2. | Mateo VALENZUELA-NIEDB | 13 | Co Cambridge | | 1:16.99 | | | 255 | | 36.87 |
3. | Heinrich KOTZENBERG | 13 | Co Cambridge | | 1:22.22 | | | 210 | | 39.11 |
4. | Theodore MONK | 13 | Co Cambridge | | 1:22.28 | | | 209 | | 39.21 |
| Conor Soma PASZTOR | 13 | Co Cambridge | | DQ T 2L | | | | | |
BOY 14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Edward ORMSBY | 14 | Co Cambridge | | 1:03.92 | | | 447 | | 31.24 |
2. | Ryan WALL | 14 | Co Cambridge | | 1:04.54 | | | 434 | | 31.27 |
3. | Janos KADAR | 14 | Co Cambridge | | 1:06.16 | | | 403 | | 32.46 |
4. | James WILLIAMSON | 14 | Co Cambridge | | 1:06.74 | | | 392 | | 32.29 |
5. | Diego GORDON | 14 | Co Cambridge | | 1:29.99 | | | 160 | | 43.07 |
| Maximilian VEIGA | 14 | Co Cambridge | | DNC | | | | | |
BOY 15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Austin HARROP | 15 | Co Cambridge | | 1:08.70 | | | 360 | | 33.02 |
2. | Thomas LOTHIAN | 15 | Co Cambridge | | 1:22.19 | | | 210 | | 38.77 |
3. | Kieran BIRCH | 15 | Co Cambridge | | 1:27.64 | | | 173 | | 41.96 |
BOY 16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Matthew MONIE | 16 | Co Cambridge | | 1:02.62 | | | 475 | | 31.05 |
2. | Alex GOODACRE | 26 | Co Cambridge | | 1:04.20 | | | 441 | | 31.11 |
3. | Samuel PECK | 21 | Co Cambridge | | 1:04.22 | | | 440 | | 30.57 |
4. | Christopher WILLIAMSON | 16 | Co Cambridge | | 1:04.88 | | | 427 | | 31.73 |
5. | Will BLACKABY | 28 | Co Cambridge | | 1:07.25 | | | 383 | | 33.02 |
6. | Eduardo CAMACHO | 16 | Co Cambridge | | 1:07.74 | | | 375 | | 32.29 |
7. | Jack MOSSOP | 16 | Co Cambridge | | 1:13.99 | | | 288 | | 35.95 |
8. | Austen LAMACRAFT | 45 | Co Cambridge | | 1:25.91 | | | 184 | | 41.70 |
9. | Cory DAKIN | 19 | Co Cambridge | 7 | 1:47.94 | | | 92 | | 52.59 |
BOY Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | Cory DAKIN | 19 | Co Cambridge | 7 | 1:47.94 | | | 249 | | 52.59 |
GIRL 10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Daisy KAY | 10 | Co Cambridge | | 1:49.20 | | | 127 | | 51.76 |
GIRL 11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Tyra SAJUDEEN | 11 | Co Cambridge | | 1:23.35 | | | 285 | | 41.04 |
2. | Alice ROBINSON | 11 | Co Cambridge | | 1:28.46 | | | 238 | | 42.92 |
3. | Molly WALTON | 11 | Co Cambridge | | 1:35.35 | | | 190 | | 46.15 |
4. | Yuk Kak WONG | 11 | Co Cambridge | | 1:35.58 | | | 189 | | 46.43 |
| Sophia MCDONALD | 11 | Co Cambridge | | DQ S 2L | | | | | |
| Eva JORDAN | 11 | Co Cambridge | | DQ T 1L | | | | | |
GIRL 12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Sofia ANDRE-BARRETT | 12 | Co Cambridge | | 1:19.89 | | | 324 | | 39.07 |
2. | Yan Ting Emily PAK | 12 | Co Cambridge | | 1:21.25 | | | 308 | | 39.27 |
3. | Jasmine CHRISTMAS | 12 | Co Cambridge | | 1:22.71 | | | 292 | | 40.16 |
4. | Darcey CUDDON | 12 | Co Cambridge | | 1:22.90 | | | 290 | | 39.60 |
5. | Evie WILSON | 12 | Co Cambridge | | 1:24.98 | | | 269 | | 41.40 |
6. | Matilda MANNION | 12 | Co Cambridge | | 1:31.01 | | | 219 | | 44.05 |
7. | Paloma GORDON | 12 | Co Cambridge | | 1:37.88 | | | 176 | | 47.09 |
8. | Isabelle HARROP | 12 | Co Cambridge | | 1:40.08 | | | 164 | | 48.57 |
9. | Cleo MONIE | 12 | Co Cambridge | | 1:52.95 | | | 114 | | - |
| Merryn MACNAIR | 12 | Co Cambridge | | DQ T 1L | | | | | |
GIRL 13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Alice WATTS | 13 | Co Cambridge | | 1:16.99 | | | 362 | | 36.99 |
2. | Genevieve WHITE | 13 | Co Cambridge | | 1:20.17 | | | 320 | | 39.31 |
3. | Scarlett JOSLIN | 13 | Co Cambridge | | 1:20.27 | | | 319 | | 38.84 |
4. | Anna GUILLEN MONTANES | 13 | Co Cambridge | | 1:24.51 | | | 274 | | 41.26 |
5. | Emily HORNBY | 13 | Co Cambridge | | 1:31.76 | | | 214 | | 44.26 |
| Ashvika MAHANT | 13 | Co Cambridge | | DNC | | | | | |
| Florence KAPPERS | 13 | Co Cambridge | | DQ T 1L | | | | | |
| Erica HAN | 13 | Co Cambridge | | DQ T 1L | | | | | |
GIRL 14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Georgia HOLGATE | 14 | Co Cambridge | | 1:05.66 | | | 584 | | 31.75 |
2. | Isobel MATHER | 14 | Co Cambridge | | 1:08.58 | | | 512 | | 33.24 |
3. | Anouk ZECCHINI | 14 | Co Cambridge | | 1:12.65 | | | 431 | | 34.29 |
4. | Amelia SPEECHLEY | 14 | Co Cambridge | | 1:13.37 | | | 418 | | 34.88 |
5. | Vasilisa SHAMPANOVA | 14 | Co Cambridge | | 1:14.42 | | | 401 | | 35.52 |
6. | Ava KAY | 14 | Co Cambridge | | 1:22.95 | | | 289 | | 39.19 |
7. | Celeste LAMACRAFT | 14 | Co Cambridge | | 1:26.21 | | | 258 | | 41.48 |
GIRL 15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Jessica BLOOMFIELD | 15 | Co Cambridge | | 1:09.45 | | | 493 | | 33.42 |
2. | Matilda RANSOME | 15 | Co Cambridge | | 1:13.07 | | | 423 | | 36.33 |
3. | Macy DEXTER | 15 | Co Cambridge | | 1:13.09 | | | 423 | | 35.62 |
4. | Alina TURCHYN | 15 | Co Cambridge | | 1:14.97 | | | 392 | | 36.56 |
GIRL 16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Gracie KAY | 18 | Co Cambridge | | 1:05.51 | | | 588 | | 31.67 |
2. | Amélie SMITH | 16 | Co Cambridge | | 1:09.37 | | | 495 | | 33.30 |
3. | Orla KENNY | 16 | Co Cambridge | | 1:11.03 | | | 461 | | 34.23 |
4. | Olivia LYDON | 16 | Co Cambridge | | 1:14.85 | | | 394 | | 35.33 |
5. | Catherine WHITE | 42 | Co Cambridge | | 1:22.58 | | | 293 | | 40.58 |
6. | Claire CONNON | 35 | Co Cambridge | 5 | 1:50.70 | | | 121 | | 50.15 |
GIRL Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | Claire CONNON | 35 | Co Cambridge | 5 | 1:50.70 | | | 569 | | 50.15 |