EVENT 502 Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats
Heat Number - 1 |
Lane | Comp.No. | Name | AaD | Club/Country | Time |
1 | 7 | Oskar FARKAS | 14 | Co Cambridge | 4:21.10 |
2 | 5 | Harvey SKELLERN | 17 | Co Cambridge | 4:14.20 |
3 | 3 | Samuel ROSE | 16 | St Felix Sch | 4:06.31 |
4 | 1 | Jacques BONSELL | 20 | Co Cambridge | 3:58.36 |
5 | 2 | Michael RIPPER | 18 | Co St Albans | 4:04.90 |
6 | 4 | Owen WEBSTER | 16 | St Felix Sch | 4:09.12 |
7 | 6 | Cillian MCGUINNESS | 14 | Bassetlaw SS | 4:17.80 |
8 | 8 | Callum KETTLEWELL | 15 | Bassetlaw SS | 4:23.70 |
Heat Number - 2 |
Lane | Comp.No. | Name | AaD | Club/Country | Time |
1 | 15 | Matthew MONIE | 14 | Co Cambridge | 4:41.74 |
2 | 13 | Ryan HARPER | 15 | Bourmth Coll | 4:35.39 |
3 | 11 | Samuel DACK | 17 | DunmowAtlant | 4:32.91 |
4 | 9 | Delvin BARICK | 15 | St Felix Sch | 4:25.40 |
5 | 10 | Joab CARR | 15 | St Felix Sch | 4:28.22 |
6 | 12 | Christopher WILLIAMSON | 14 | Co Cambridge | 4:34.56 |
7 | 14 | Toby RAYNER | 15 | DunmowAtlant | 4:36.27 |
8 | 16 | Max WITHERS | 14 | Co Cambridge | 4:43.32 |
Heat Number - 3 |
Lane | Comp.No. | Name | AaD | Club/Country | Time |
1 | 23 | Seth HINITT | 13 | Bassetlaw SS | 5:11.70 |
2 | 21 | Christopher HOWE | 14 | Co Cambridge | 4:56.25 |
3 | 19 | Lewis DORMER | 14 | Harpenden | 4:53.34 |
4 | 17 | Oliver RANA-BEADLE | 14 | Co Cambridge | 4:44.50 |
5 | 18 | Robert BANWELL | 14 | Co Ely | 4:50.43 |
6 | 20 | Daniel KENDALL | 13 | Co Ely | 4:56.16 |
7 | 22 | Menuka JAYAKODY | 13 | Norwich Swan | 4:59.22 |
8 | 24 | Joshua BOURNER | 13 | Newport Pag | 5:15.59 |
Heat Number - 4 |
Lane | Comp.No. | Name | AaD | Club/Country | Time |
1 | 31 | Francesco CLELAND FERD | 11 | Co Cambridge | 6:09.83 |
2 | 29 | Ridas RABASAUSKAS | 11 | Wisbech | 5:46.02 |
3 | 27 | Jack CUTLER | 12 | Newport Pag | 5:32.63 |
4 | 25 | Daniel BOURNER | 12 | Newport Pag | 5:16.24 |
5 | 26 | James WILLIAMSON | 12 | Co Cambridge | 5:28.69 |
6 | 28 | Benjamin GORDON | 12 | Co Cambridge | 5:37.91 |
7 | 30 | Joshua KETTLEWELL | 12 | Bassetlaw SS | 6:01.80 |