Boys 10 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Ross DE WILDT | 11 | Co Cambridge | | 2:28.47 | | | 299 | | 33.93 | 1:12.17 | 1:51.10 |
2. | Ridas RABASAUSKAS | 11 | Wisbech | | 2:35.92 | | | 258 | | 34.25 | 1:14.15 | 1:56.20 |
3. | George CARTER | 11 | Co Cambridge | | 2:43.23 | | | 225 | | 37.60 | 1:19.35 | 2:01.82 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Ryan WALL | 12 | Royston | | 2:17.58 | | | 376 | | 32.06 | 1:07.50 | 1:43.25 |
2. | Edward ORMSBY | 12 | Royston | | 2:26.86 | | | 309 | | 33.31 | 1:11.10 | 1:50.44 |
3. | Janos KADAR | 12 | Co Cambridge | | 2:27.26 | | | 307 | | 33.47 | 1:11.74 | 1:51.35 |
4. | James WILLIAMSON | 12 | Co Cambridge | | 2:27.34 | | | 306 | | 33.41 | 1:11.26 | 1:49.48 |
5. | Joshua KETTLEWELL | 12 | Bassetlaw SS | | 2:30.86 | | | 285 | | 33.22 | 1:11.06 | 1:52.42 |
6. | Samuel WINSLOW | 12 | Co Cambridge | | 2:32.00 | | | 279 | | 34.13 | 1:13.12 | 1:53.57 |
7. | Stirling DEMPSEY | 12 | Co Cambridge | | 2:32.18 | | | 278 | | 33.88 | 1:13.13 | 1:53.75 |
8. | Benjamin GORDON | 12 | Co Cambridge | | 2:35.23 | | | 262 | | 35.23 | 1:14.84 | 1:55.23 |
9. | Finley BLACKMAN | 12 | C Beds SS | | 2:36.22 | | | 257 | | 34.88 | 1:14.69 | 1:56.15 |
10. | Leo MOORE | 12 | Co Cambridge | | 2:44.82 | | | 219 | | 38.48 | - | 2:03.97 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | George DE VOOGT | 13 | C Beds SS | | 2:10.57 | | | 440 | | 29.09 | 1:02.37 | 1:37.49 |
2. | Nathan CLOSE | 13 | C Beds SS | | 2:11.91 | | | 427 | | 29.89 | 1:03.62 | 1:37.95 |
3. | Max ARNOLD | 13 | Harlow Pen | | 2:13.91 | | | 408 | | 30.00 | 1:04.26 | 1:39.25 |
4. | Max PARRY | 13 | Co Cambridge | | 2:14.35 | | | 404 | | 30.30 | 1:04.75 | 1:39.70 |
5. | Daniel KENDALL | 13 | Co Ely | | 2:14.75 | | | 401 | | 30.47 | 1:05.29 | 1:40.63 |
6. | Seth HINITT | 13 | Bassetlaw SS | | 2:17.95 | | | 373 | | 31.97 | 1:07.20 | 1:43.13 |
7. | Batu SENTURK | 13 | Co Cambridge | | 2:24.78 | | | 323 | | 32.30 | 1:08.26 | 1:46.59 |
8. | Zane DAY | 13 | Co Cambridge | | 2:25.91 | | | 315 | | 32.64 | 1:09.25 | 1:48.40 |
9. | Harry BRANCHAM | 13 | Bassetlaw SS | | 2:28.91 | | | 297 | | 32.95 | 1:11.28 | 1:50.79 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Cillian MCGUINNESS | 14 | Bassetlaw SS | | 2:05.11 | | | 501 | | 28.53 | 1:00.58 | 1:33.40 |
2. | Oskar FARKAS | 14 | Co Cambridge | | 2:07.08 | | | 478 | | 28.41 | 1:00.10 | 1:33.60 |
3. | Christopher WILLIAMSON | 14 | Co Cambridge | | 2:07.63 | | | 471 | | 28.74 | 1:01.08 | 1:34.82 |
4. | Max WITHERS | 14 | Co Cambridge | | 2:10.81 | | | 438 | | 29.57 | 1:02.60 | 1:36.95 |
5. | Matthew MONIE | 14 | Co Cambridge | | 2:11.33 | | | 433 | | 29.89 | 1:03.53 | 1:37.46 |
6. | Christopher HOWE | 14 | Co Cambridge | | 2:14.51 | | | 403 | | 30.03 | 1:03.83 | 1:38.77 |
7. | Oliver RANA-BEADLE | 14 | Co Cambridge | | 2:14.99 | | | 398 | | 30.48 | 1:04.75 | 1:40.13 |
8. | Robert BANWELL | 14 | Co Ely | | 2:15.07 | | | 398 | | 30.41 | 1:04.49 | 1:40.00 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Alessandro RIODA | 15 | Harlow Pen | | 2:03.11 | | | 525 | | 26.75 | 57.44 | 1:30.43 |
2. | Damon ELLIOTT | 15 | DunmowAtlant | | 2:04.21 | | | 512 | | 27.39 | 58.96 | 1:32.00 |
3. | Callum KETTLEWELL | 15 | Bassetlaw SS | | 2:04.82 | | | 504 | | 26.84 | 57.27 | 1:30.80 |
4. | Delvin BARICK | 15 | St Felix Sch | | 2:05.04 | | | 501 | | 28.20 | 59.53 | 1:32.49 |
5. | Joab CARR | 15 | St Felix Sch | | 2:06.32 | | | 486 | | 28.68 | 1:00.86 | 1:33.77 |
6. | Nicholas WOODFORD | 15 | Co Cambridge | | 2:08.25 | | | 465 | | 29.30 | 1:02.50 | 1:35.87 |
7. | Toby RAYNER | 15 | DunmowAtlant | | 2:10.47 | | | 441 | | 30.17 | 1:03.29 | 1:36.89 |
8. | Jacob LAWRENCE | 15 | Co Cambridge | | 2:16.04 | | | 389 | | 31.32 | 1:06.31 | 1:41.98 |
9. | Timo DE WILDT | 15 | Co Cambridge | | 2:18.19 | | | 371 | | 30.03 | 1:05.07 | 1:42.14 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Jacques BONSELL | 20 | Co Cambridge | | 1:55.16 | | | 642 | | 26.30 | 55.49 | 1:25.76 |
2. | Sebastian VANDERMEER | 16 | Co Cambridge | | 1:56.09 | | | 627 | | 26.14 | 55.44 | 1:26.04 |
3. | Samuel ROSE | 16 | St Felix Sch | | 1:57.44 | | | 605 | | 27.27 | 56.95 | 1:27.55 |
4. | Malachy MCGUINNESS | 16 | Bassetlaw SS | | 2:00.77 | | | 557 | | 27.55 | 58.86 | 1:30.08 |
5. | Collins SALIBOKO | 17 | St Felix Sch | | 2:02.20 | | | 537 | | 26.98 | 56.70 | 1:28.75 |
6. | Maxim DE WILDT | 18 | Co Cambridge | | 2:02.31 | | | 536 | | 27.51 | 58.73 | 1:30.72 |
7. | Finn JEFFERY | 16 | St Felix Sch | | 2:02.49 | | | 533 | | 28.71 | 1:00.71 | 1:33.25 |
8. | Samuel PECK | 19 | Co Cambridge | | 2:03.42 | | | 521 | | 27.29 | 57.90 | 1:30.67 |
9. | Owen WEBSTER | 16 | St Felix Sch | | 2:05.18 | | | 500 | | 28.61 | 1:00.01 | 1:32.90 |
10. | Ben WOODHOUSE | 16 | Norwich Swan | | 2:06.43 | | | 485 | | 29.05 | 1:00.62 | 1:33.24 |
11. | Harvey SKELLERN | 17 | Co Cambridge | | 2:07.64 | | | 471 | | 28.51 | 59.98 | 1:33.27 |
12. | Jake CHALLENGER | 18 | Co Ely | | 2:21.06 | | | 349 | | 30.42 | 1:04.66 | 1:41.65 |