EVENT 303 Girls 10 Yrs/Over 100m Breaststroke
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Vasilisa SHAMPANOVA | 10 | Co Cambridge | | 1:39.47 | | | 246 | | 46.82 |
2. | Amelia SPEECHLEY | 10 | Co Cambridge | | 1:39.52 | | | 246 | | 46.48 |
3. | Grace TURNER | 10 | Grantham | | 1:40.98 | | | 235 | | 48.08 |
4. | Emily PARKINS | 10 | Grantham | | 1:50.27 | | | 180 | | 51.55 |
5. | Scarlett JOSLIN | 10 | Co Cambridge | | 1:51.21 | | | 176 | | 53.07 |
6. | Rhiannon MONIE | 10 | Co Cambridge | | 1:58.65 | | | 145 | | 55.22 |
10 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Grace DAVIES | 10 | Grantham | | 1:55.41 | | | 157 | | 55.11 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Matilda RANSOME | 11 | Co Cambridge | | 1:26.46 | | | 375 | | 41.19 |
2. | Elena BELLO | 11 | Co Cambridge | | 1:30.47 | | | 327 | | 41.70 |
3. | Anouk ZECCHINI | 11 | Co Cambridge | | 1:35.44 | | | 278 | | 45.37 |
4. | Grace ROBERTS | 11 | Co Cambridge | | 1:38.88 | | | 250 | | 46.70 |
5. | Heidi BRUGGRABER | 11 | Co Cambridge | | 1:42.18 | | | 227 | | 48.04 |
6. | Amelia SIMS | 11 | Co Cambridge | | 1:43.86 | | | 216 | | 50.65 |
7. | Arianna FAVOT | 11 | Co Cambridge | | 1:52.78 | | | 169 | | 53.59 |
8. | Zara RICHARDS | 11 | Co Cambridge | | 1:59.25 | | | 143 | | 53.64 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Macy DEXTER | 12 | Co Cambridge | | 1:22.06 | | | 438 | | 38.95 |
2. | Emily CUTTING | 12 | West Suffolk | | 1:26.04 | | | 380 | | 39.86 |
3. | Chloe DAYBELL | 12 | Grantham | | 1:26.75 | | | 371 | | 41.15 |
4. | Nadine AVELINO | 12 | Co Cambridge | | 1:31.22 | | | 319 | | 42.91 |
5. | Amelia SANGSTER | 12 | Co Cambridge | | 1:32.78 | | | 303 | | 43.49 |
6. | Orla KENNY | 12 | Co Cambridge | | 1:33.20 | | | 299 | | 43.74 |
7. | Sydney SMITH | 12 | Co Cambridge | | 1:33.57 | | | 296 | | 43.89 |
8. | Keira WATTS | 12 | Royston | | 1:34.66 | | | 285 | | 44.88 |
9. | Rachel COWELL | 12 | Co Cambridge | | 1:34.91 | | | 283 | | 44.06 |
10. | Charisma CHANG | 12 | Co Cambridge | | 1:35.71 | | | 276 | | 44.13 |
11. | Elizabeth SEYS | 12 | West Suffolk | | 1:36.27 | | | 271 | | 45.42 |
12. | Bethan WALL | 12 | Royston | | 1:39.13 | | | 248 | | 46.36 |
13. | Jessica BLOOMFIELD | 12 | Co Cambridge | | 1:39.24 | | | 248 | | 46.10 |
14. | Rosetta SCHAUENBURG-KE | 12 | March | | 1:45.45 | | | 206 | | 49.96 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Polly FISH | 13 | Co Cambridge | | 1:19.64 | | | 480 | | 37.77 |
2. | Faith ASHWORTH STOBBS | 13 | Co Cambridge | | 1:23.76 | | | 412 | | 39.05 |
3. | Chloe COOK | 13 | March | | 1:25.39 | | | 389 | | 40.12 |
4. | Marni SILLITOE | 13 | West Suffolk | | 1:26.62 | | | 373 | | 40.35 |
5. | Mia ELLIS | 13 | Grantham | | 1:27.28 | | | 364 | | 41.11 |
6. | Caitlin ANDERS | 13 | Grantham | | 1:27.97 | | | 356 | | 41.74 |
7. | Ciara KEEGAN | 13 | Co Cambridge | | 1:28.77 | | | 346 | | 41.83 |
8. | Daisy WILSON | 13 | Co Cambridge | | 1:33.49 | | | 296 | | 44.47 |
9. | Rebecca JORDAN | 13 | March | | 1:42.56 | | | 224 | | 48.35 |
10. | Katie BEARDSMORE | 13 | Grantham | | 1:44.89 | | | 210 | | 47.92 |
13 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Grace QUINNELL | 13 | Co Cambridge | | 1:34.28 | | | 289 | | 43.72 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Imogen BLOOMFIELD | 14 | Co Cambridge | | 1:18.73 | | | 496 | | 37.61 |
2. | Jessica MUNFORD | 14 | Norwich Swan | | 1:19.67 | | | 479 | | 37.58 |
3. | Georgia AMBROSE | 14 | March | | 1:40.31 | | | 240 | | 46.32 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Charlotte HUDSON | 15 | West Suffolk | | 1:19.75 | | | 478 | | 37.39 |
2. | Beth GIBSON | 15 | Grantham | | 1:22.03 | | | 439 | | 38.64 |
3. | Caitlin MCKAY | 15 | West Suffolk | | 1:23.57 | | | 415 | | 39.41 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Olivia NICOLAI | 17 | West Suffolk | | 1:19.53 | | | 482 | | 37.91 |
2. | Rebecca MERRILL | 16 | Norwich Swan | | 1:19.63 | | | 480 | | 38.03 |
3. | Chloe-Jeane PARSLEY | 16 | West Suffolk | | 1:21.89 | | | 441 | | 37.56 |
4. | Lauren GOODYER | 17 | Biggleswade | | 1:22.99 | | | 424 | | 38.87 |
16 Yrs/Over Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Kathryn LOVEYS | 30 | Co Cambridge | | 1:12.52 | | | 635 | | 34.39 |