EVENT 401 Girls 09 Yrs/Over 400m Freestyle
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Sophie LEVERIDGE | 9 | Grantham | | 6:56.86 | | | 178 | |
| 50m 43.96 | 100m 1:35.52 | 150m 2:28.53 | 200m 3:22.42 | 250m 4:16.12 | 300m 5:12.54 | 350m 6:04.93 | 400m 6:56.86 |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Grace DAVIES | 10 | Grantham | | 6:40.22 | | | 201 | |
| 50m 43.62 | 100m 1:33.65 | 150m 2:23.84 | 200m 3:13.20 | 250m 4:03.80 | 300m 4:54.31 | 350m 5:43.28 | 400m 6:40.22 |
| Francesca FREEMAN | 10 | West Suffolk | | DQ L | | | | |
10 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Emily PARKINS | 10 | Grantham | | 5:59.48 | | | 277 | |
| 50m 39.27 | 100m 1:23.67 | 150m 2:09.67 | 200m 2:56.81 | 250m 3:43.17 | 300m 4:29.00 | 350m 5:16.35 | 400m 5:59.48 |
2. | Vasilisa SHAMPANOVA | 10 | Co Cambridge | | 6:09.21 | | | 256 | |
| 50m 38.02 | 100m 1:23.16 | 150m 2:10.27 | 200m 2:58.24 | 250m 3:47.21 | 300m 4:35.48 | 350m 5:23.85 | 400m 6:09.21 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Matilda RANSOME | 11 | Co Cambridge | | 5:01.65 | | | 469 | |
| 50m 33.88 | 100m 1:11.79 | 150m 1:50.68 | 200m 2:29.75 | 250m 3:08.26 | 300m 3:47.30 | 350m 4:26.31 | 400m 5:01.65 |
2. | Ciara WALSHE | 11 | Co Cambridge | | 6:00.75 | | | 274 | |
| 50m 38.60 | 100m 1:23.36 | 150m 2:09.67 | 200m 2:56.71 | 250m 3:43.27 | 300m 4:29.50 | 350m 5:16.85 | 400m 6:00.75 |
3. | Thea HANLEY | 11 | March | | 6:03.17 | | | 269 | |
| 50m 40.07 | 100m 1:25.86 | 150m 2:12.57 | 200m 2:59.35 | 250m 3:46.87 | 300m 4:34.13 | 350m 5:20.29 | 400m 6:03.17 |
4. | Alina TURCHYN | 11 | Co Cambridge | | 6:03.26 | | | 269 | |
| 50m 40.96 | 100m 1:26.42 | 150m 2:13.14 | 200m 2:59.83 | 250m 3:46.08 | 300m 4:33.30 | 350m 5:19.74 | 400m 6:03.26 |
11 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Ania KASPERKIEWICZ | 11 | Co Cambridge | | 5:56.23 | | | 285 | |
| 50m 38.20 | 100m 1:22.43 | 150m 2:10.07 | 200m 2:57.55 | 250m 3:42.68 | 300m 4:28.61 | 350m 5:14.12 | 400m 5:56.23 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Macy DEXTER | 12 | Co Cambridge | | 5:04.17 | | | 458 | |
| 50m 34.28 | 100m 1:12.85 | 150m 1:51.77 | 200m 2:31.20 | 250m 3:10.22 | 300m 3:49.58 | 350m 4:27.43 | 400m 5:04.17 |
2. | Emily CUTTING | 12 | West Suffolk | | 5:18.29 | | | 400 | |
| 50m 35.17 | 100m 1:14.88 | 150m 1:55.95 | 200m 2:37.06 | 250m 3:18.16 | 300m 3:58.96 | 350m 4:39.62 | 400m 5:18.29 |
3. | Jessica BLOOMFIELD | 12 | Co Cambridge | | 5:29.77 | | | 359 | |
| 50m 35.64 | 100m 1:16.53 | 150m 1:58.48 | 200m 2:41.06 | 250m 3:24.38 | 300m 4:06.67 | 350m 4:49.35 | 400m 5:29.77 |
4. | Lauren HAMMOND | 12 | Co Cambridge | | 5:31.89 | | | 352 | |
| 50m 36.21 | 100m 1:17.23 | 150m 1:59.75 | 200m 2:41.87 | 250m 3:24.86 | 300m 4:08.17 | 350m 4:51.23 | 400m 5:31.89 |
5. | Olivia LYDON | 12 | Royston | | 5:35.15 | | | 342 | |
| 50m 36.11 | 100m 1:18.08 | 150m 2:01.61 | 200m 2:44.86 | 250m 3:27.74 | 300m 4:10.56 | 350m 4:54.09 | 400m 5:35.15 |
6. | Hannah JORDAN | 12 | March | | 5:39.15 | | | 330 | |
| 50m 36.15 | 100m 1:18.47 | 150m 2:01.61 | 200m 2:44.01 | 250m 3:28.61 | 300m 4:11.99 | 350m 4:55.09 | 400m 5:39.15 |
7. | Rosetta SCHAUENBURG-KE | 12 | March | | 6:02.71 | | | 270 | |
| 50m 38.38 | 100m 1:22.21 | 150m 2:08.16 | 200m 2:55.05 | 250m 3:41.91 | 300m 4:29.41 | 350m 5:16.47 | 400m 6:02.71 |
12 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Sydney SMITH | 12 | Co Cambridge | | 5:26.28 | | | 371 | |
| 50m 36.30 | 100m 1:17.53 | 150m 2:00.32 | 200m 2:43.56 | 250m 3:25.66 | 300m 4:07.34 | 350m 4:47.42 | 400m 5:26.28 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Daisy WILSON | 13 | Co Cambridge | | 5:01.91 | | | 468 | |
| 50m 32.66 | 100m 1:10.11 | 150m 1:49.72 | 200m 2:29.05 | 250m 3:08.08 | 300m 3:47.28 | 350m 4:25.46 | 400m 5:01.91 |
2. | Marni SILLITOE | 13 | West Suffolk | | 5:04.45 | | | 457 | |
| 50m 32.56 | 100m 1:09.89 | 150m 1:49.39 | 200m 2:29.51 | 250m 3:08.92 | 300m 3:48.45 | 350m 4:27.75 | 400m 5:04.45 |
3. | Abigail AYLING | 13 | Co Cambridge | | 5:28.46 | | | 363 | |
| 50m 36.21 | 100m 1:17.07 | 150m 1:59.30 | 200m 2:40.86 | 250m 3:22.81 | 300m 4:05.53 | 350m 4:48.10 | 400m 5:28.46 |
4. | Sanna MOKTADIR | 13 | Co Cambridge | | 5:30.91 | | | 355 | |
| 50m 36.22 | 100m 1:16.42 | 150m 1:59.15 | 200m 2:41.45 | 250m 3:23.86 | 300m 4:06.80 | 350m 4:49.30 | 400m 5:30.91 |
5. | Katie BEARDSMORE | 13 | Grantham | | 5:41.83 | | | 322 | |
| 50m 37.14 | 100m 1:20.91 | 150m 2:04.90 | 200m 2:48.12 | 250m 3:32.05 | 300m 4:15.99 | 350m 5:00.32 | 400m 5:41.83 |
6. | Rebecca JORDAN | 13 | March | | 6:04.03 | | | 267 | |
| 50m 38.00 | 100m 1:22.21 | 150m 2:09.00 | 200m 2:55.74 | 250m 3:42.97 | 300m 4:30.29 | 350m 5:16.80 | 400m 6:04.03 |
| Kimberley NEESON | 13 | Co Cambridge | | DNC | | | | |
| Lucy HUDSON | 13 | West Suffolk | | DNC | | | | |
13 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Daisy MOXHAM | 13 | Co Cambridge | | 4:51.98 | | | 518 | |
| 50m 33.44 | 100m 1:10.30 | 150m 1:48.30 | 200m 2:26.06 | 250m 3:03.15 | 300m 3:40.95 | 350m 4:16.63 | 400m 4:51.98 |
2. | Brianna RUARK | 13 | West Suffolk | | 5:02.51 | | | 465 | |
| 50m 33.88 | 100m 1:13.08 | 150m 1:53.00 | 200m 2:32.51 | 250m 3:10.89 | 300m 3:49.68 | 350m 4:27.16 | 400m 5:02.51 |
3. | Mali JONGMAN-RIOS | 13 | Co Cambridge | | 5:32.90 | | | 349 | |
| 50m 36.20 | 100m 1:17.35 | 150m 1:59.94 | 200m 2:42.79 | 250m 3:25.74 | 300m 4:09.54 | 350m 4:52.48 | 400m 5:32.90 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Grace HUGHES | 14 | Leic Peng | | 4:40.20 | | | 586 | |
| 50m 31.52 | 100m 1:05.27 | 150m 1:40.67 | 200m 2:16.33 | 250m 2:52.11 | 300m 3:28.36 | 350m 4:04.38 | 400m 4:40.20 |
2. | Gracie KAY | 14 | Co Cambridge | | 4:41.73 | | | 576 | |
| 50m 30.61 | 100m 1:05.09 | 150m 1:40.49 | 200m 2:16.37 | 250m 2:52.60 | 300m 3:29.23 | 350m 4:05.93 | 400m 4:41.73 |
3. | Rhearna MASON | 14 | C Beds SS | | 4:46.69 | | | 547 | |
| 50m 31.93 | 100m 1:07.23 | 150m 1:43.71 | 200m 2:20.60 | 250m 2:57.50 | 300m 3:34.30 | 350m 4:10.73 | 400m 4:46.69 |
4. | April BARNES | 14 | Co Milton K | | 4:51.00 | | | 523 | |
| 50m 32.13 | 100m 1:07.26 | 150m 1:43.51 | 200m 2:20.41 | 250m 2:57.59 | 300m 3:34.98 | 350m 4:12.87 | 400m 4:51.00 |
5. | Emma LEWIS | 14 | Co Cambridge | | 5:06.02 | | | 450 | |
| 50m 33.78 | 100m 1:11.79 | 150m 1:51.00 | 200m 2:30.09 | 250m 3:09.12 | 300m 3:48.47 | 350m 4:27.40 | 400m 5:06.02 |
6. | Molly MCGOWEN | 14 | March | | 5:10.19 | | | 432 | |
| 50m 35.67 | 100m 1:15.25 | 150m 1:55.20 | 200m 2:34.96 | 250m 3:14.54 | 300m 3:53.70 | 350m 4:32.95 | 400m 5:10.19 |
7. | Ellenor THOMPSON | 14 | St Neot Swan | | 5:18.51 | | | 399 | |
| 50m 35.44 | 100m 1:15.55 | 150m 1:56.40 | 200m 2:37.83 | 250m 3:17.63 | 300m 3:58.33 | 350m 4:38.91 | 400m 5:18.51 |
14 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Daisy RUMMERY | 14 | South Lincs | | 4:50.65 | | | 525 | |
| 50m 32.60 | 100m 1:08.46 | 150m 1:45.21 | 200m 2:22.40 | 250m 2:59.62 | 300m 3:36.77 | 350m 4:14.20 | 400m 4:50.65 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Ella BRAY | 15 | Norwich Swan | | 4:52.81 | | | 513 | |
| 50m 32.84 | 100m 1:09.28 | 150m 1:46.23 | 200m 2:23.05 | 250m 2:59.98 | 300m 3:37.71 | 350m 4:15.44 | 400m 4:52.81 |
2. | Hannah O'CONNOR | 15 | West Suffolk | | 4:53.26 | | | 511 | |
| 50m 32.25 | 100m 1:08.05 | 150m 1:45.46 | 200m 2:23.24 | 250m 3:01.18 | 300m 3:39.05 | 350m 4:16.71 | 400m 4:53.26 |
3. | Emily SNELL | 15 | Co Cambridge | | 5:16.51 | | | 406 | |
| 50m 35.49 | 100m 1:15.00 | 150m 1:55.54 | 200m 2:36.07 | 250m 3:16.68 | 300m 3:57.14 | 350m 4:37.45 | 400m 5:16.51 |
15 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Amy WRIGHT | 15 | Bishop Stort | | 5:26.05 | | | 372 | |
| 50m 35.16 | 100m 1:16.05 | 150m 1:57.87 | 200m 2:39.92 | 250m 3:23.37 | 300m 4:05.76 | 350m 4:46.91 | 400m 5:26.05 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Rebecca MERRILL | 16 | Norwich Swan | | 4:49.40 | | | 532 | |
| 50m 31.91 | 100m 1:07.33 | 150m 1:43.89 | 200m 2:21.23 | 250m 2:58.11 | 300m 3:35.44 | 350m 4:12.80 | 400m 4:49.40 |
16 Yrs/Over Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Almudena VISSER VELEZ | 16 | Co Cambridge | | 4:36.09 | | | 612 | |
| 50m 31.10 | 100m 1:05.25 | 150m 1:40.22 | 200m 2:15.65 | 250m 2:51.18 | 300m 3:26.78 | 350m 4:01.93 | 400m 4:36.09 |
2. | Julie SCOTT | 44 | Co Cambridge | | 5:25.62 | | | 373 | |
| 50m 35.45 | 100m 1:15.42 | 150m 1:56.82 | 200m 2:38.28 | 250m 3:20.48 | 300m 4:03.27 | 350m 4:45.16 | 400m 5:25.62 |