EVENT 202 Girls 10 Yrs/Over 100m Freestyle
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Amelia SPEECHLEY | 10 | Co Cambridge | | 1:15.81 | | | 302 | | 36.26 |
2. | Grace TURNER | 10 | Grantham | | 1:17.06 | | | 288 | | 36.61 |
3. | Emily PARKINS | 10 | Grantham | | 1:17.36 | | | 285 | | 36.83 |
4. | Alice O'TOOLE | 10 | Royston | | 1:24.76 | | | 216 | | 40.57 |
5. | Tegan CLARKE | 10 | West Suffolk | | 1:30.54 | | | 177 | | 43.67 |
6. | Rhiannon MONIE | 10 | Co Cambridge | | 1:34.88 | | | 154 | | 44.26 |
10 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Grace DAVIES | 10 | Grantham | | 1:26.71 | | | 202 | | 41.62 |
2. | Scarlett JOSLIN | 10 | Co Cambridge | | 1:31.39 | | | 172 | | 42.31 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Elena BELLO | 11 | Co Cambridge | | 1:05.35 | | | 472 | | 30.35 |
2. | Matilda RANSOME | 11 | Co Cambridge | | 1:07.45 | | | 429 | | 32.71 |
3. | Anouk ZECCHINI | 11 | Co Cambridge | | 1:13.59 | | | 331 | | 34.53 |
4. | Grace ROBERTS | 11 | Co Cambridge | | 1:14.32 | | | 321 | | 35.30 |
5. | Ania KASPERKIEWICZ | 11 | Co Cambridge | | 1:14.69 | | | 316 | | 35.83 |
6. | Evie WHITFIELD | 11 | Grantham | | 1:18.69 | | | 270 | | 37.06 |
7. | Charlotte MOORE | 11 | West Suffolk | | 1:18.96 | | | 268 | | 37.55 |
8. | Heidi BRUGGRABER | 11 | Co Cambridge | | 1:19.43 | | | 263 | | 37.74 |
9. | Zara RICHARDS | 11 | Co Cambridge | | 1:32.69 | | | 165 | | 41.55 |
11 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Una ANSONE | 11 | March | | 1:19.05 | | | 267 | | 37.33 |
2. | Mariana SHKARUPA | 11 | Co Cambridge | | 1:21.79 | | | 241 | | 37.98 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Macy DEXTER | 12 | Co Cambridge | | 1:05.45 | | | 470 | | 31.73 |
2. | Orla KENNY | 12 | Co Cambridge | | 1:06.53 | | | 448 | | 31.97 |
3. | Sydney SMITH | 12 | Co Cambridge | | 1:08.65 | | | 407 | | 32.80 |
4. | Grace BAXTER | 12 | West Suffolk | | 1:09.39 | | | 394 | | 32.90 |
5. | Amélie SMITH | 12 | Co Cambridge | | 1:10.13 | | | 382 | | 33.38 |
6. | Elizabeth SEYS | 12 | West Suffolk | | 1:12.35 | | | 348 | | 34.94 |
7. | Lauren HAMMOND | 12 | Co Cambridge | | 1:12.37 | | | 348 | | 34.19 |
8. | Jessica BLOOMFIELD | 12 | Co Cambridge | | 1:12.82 | | | 341 | | 34.92 |
9. | Caitlin CARNACHAN | 12 | Co Cambridge | | 1:12.83 | | | 341 | | 34.10 |
10. | Olivia LYDON | 12 | Royston | | 1:14.74 | | | 316 | | 35.03 |
11. | Charisma CHANG | 12 | Co Cambridge | | 1:15.45 | | | 307 | | 34.91 |
12. | Madeleine ANDREWS | 12 | West Suffolk | | 1:16.52 | | | 294 | | 36.13 |
13. | Bethan WALL | 12 | Royston | | 1:16.80 | | | 291 | | 36.16 |
14. | Evie CROSSLEY | 12 | Royston | | 1:16.88 | | | 290 | | 35.89 |
15. | Rosetta SCHAUENBURG-KE | 12 | March | | 1:17.47 | | | 283 | | 36.18 |
16. | Paige FORBES-KNIGHT | 12 | West Suffolk | | 1:21.70 | | | 241 | | 39.52 |
12 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Olivia BEVAN | 12 | Newbury | | 1:05.13 | | | 477 | | 30.93 |
2. | Amelia SANGSTER | 12 | Co Cambridge | | 1:11.94 | | | 354 | | 34.40 |
3. | Nadine AVELINO | 12 | Co Cambridge | | 1:16.61 | | | 293 | | 37.11 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Lucy HUDSON | 13 | West Suffolk | | 1:02.17 | | | 549 | | 29.95 |
2. | Daisy MOXHAM | 13 | Co Cambridge | | 1:02.90 | | | 530 | | 29.87 |
3. | Caitlin O'TOOLE | 13 | Royston | | 1:04.05 | | | 502 | | 30.87 |
4. | Lily Mae RANSOME | 13 | Co Cambridge | | 1:05.94 | | | 460 | | 31.44 |
5. | Francesca TYLER | 13 | Felixstowe | | 1:06.14 | | | 456 | | 31.96 |
6. | Chloe BUTLER | 13 | F S Godmanc | | 1:06.22 | | | 454 | | 31.27 |
7. | Brianna RUARK | 13 | West Suffolk | | 1:06.26 | | | 453 | | 31.68 |
8. | Daisy WILSON | 13 | Co Cambridge | | 1:06.62 | | | 446 | | 32.05 |
9. | Emily WILLIAMS | 13 | St Neot Swan | | 1:06.78 | | | 443 | | 32.21 |
10. | Molly BRUNDLE | 13 | Royston | | 1:07.59 | | | 427 | | 32.26 |
11. | Mia ELLIS | 13 | Grantham | | 1:07.63 | | | 426 | | 32.33 |
12. | Mali JONGMAN-RIOS | 13 | Co Cambridge | | 1:09.83 | | | 387 | | 34.05 |
13. | Abigail AYLING | 13 | Co Cambridge | | 1:11.54 | | | 360 | | 34.81 |
14. | Innes DUNLOP | 13 | West Suffolk | | 1:12.58 | | | 345 | | 34.76 |
15. | Caitlin ANDERS | 13 | Grantham | | 1:13.22 | | | 336 | | 35.11 |
16. | Katie BEARDSMORE | 13 | Grantham | | 1:17.81 | | | 280 | | 36.06 |
17. | Lucy SNELL | 13 | Co Cambridge | | 1:18.07 | | | 277 | | 35.24 |
18. | Rebecca JORDAN | 13 | March | | 1:20.23 | | | 255 | | 37.28 |
| Kimberley NEESON | 13 | Co Cambridge | | DNC | | | | | |
13 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Grace QUINNELL | 13 | Co Cambridge | | 1:21.67 | | | 242 | | 37.26 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Gracie KAY | 14 | Co Cambridge | | 1:03.21 | | | 522 | | 30.36 |
2. | Georgina IRELAND | 14 | Strat Sharks | | 1:03.25 | | | 521 | | 30.15 |
3. | Rebecca SMITH | 14 | Norwich Swan | | 1:03.28 | | | 520 | | 30.29 |
4. | Rhearna MASON | 14 | C Beds SS | | 1:03.60 | | | 512 | | 30.73 |
5. | Imogen BLOOMFIELD | 14 | Co Cambridge | | 1:04.54 | | | 490 | | 30.67 |
6. | Lillia THOMPSON | 14 | Flitwick | | 1:04.93 | | | 482 | | 31.46 |
7. | Jessica MUNFORD | 14 | Norwich Swan | | 1:05.69 | | | 465 | | 31.41 |
8. | Madison GILMAN | 14 | Norwich Swan | | 1:05.99 | | | 459 | | 32.01 |
9. | Esther SKELLS | 14 | South Lincs | | 1:07.18 | | | 435 | | 32.53 |
10. | Georgia AMBROSE | 14 | March | | 1:10.51 | | | 376 | | 33.55 |
11. | Molly MCGOWEN | 14 | March | | 1:10.69 | | | 373 | | 34.16 |
12. | Jade-Lee DAVIS | 14 | St Neot Swan | | 1:16.25 | | | 297 | | 36.63 |
| Jessica FYNN | 14 | Co Cambridge | | DNC | | | | | |
14 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Freya ROOTES | 14 | West Suffolk | | 1:11.22 | | | 365 | | 33.54 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Charlotte HUDSON | 15 | West Suffolk | | 1:02.14 | | | 549 | | 30.51 |
2. | Hannah O'CONNOR | 15 | West Suffolk | | 1:03.81 | | | 507 | | 30.97 |
3. | Caitlin MCKAY | 15 | West Suffolk | | 1:06.23 | | | 454 | | 31.42 |
4. | Emily SNELL | 15 | Co Cambridge | | 1:08.53 | | | 409 | | 33.05 |
5. | Beth GIBSON | 15 | Grantham | | 1:08.63 | | | 408 | | 33.01 |
6. | Hannah WILLIAMS | 15 | St Neot Swan | | 1:10.43 | | | 377 | | 34.34 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Millie SMALL | 16 | West Suffolk | | 1:02.25 | | | 547 | | 29.73 |
2. | Kathryn LOVEYS | 30 | Co Cambridge | | 1:02.42 | | | 542 | | 30.02 |
3. | Rebecca MERRILL | 16 | Norwich Swan | | 1:05.34 | | | 473 | | 31.64 |
4. | Chloe-Jeane PARSLEY | 16 | West Suffolk | | 1:05.66 | | | 466 | | 31.93 |
5. | Lauren COOPER | 16 | Norwich Swan | | 1:08.75 | | | 406 | | 32.77 |
6. | Hannah BERWICK | 18 | Grantham | | 1:09.48 | | | 393 | | 33.42 |
7. | Katie MCGOWEN | 19 | March | | 1:12.27 | | | 349 | | 34.76 |
8. | Gemma MCGOWEN | 16 | March | | 1:12.62 | | | 344 | | 34.15 |
16 Yrs/Over Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Robyn LE FRIEC | 28 | Co Cambridge | | 1:01.68 | | | 562 | | 29.61 |
2. | Lauren THOMAS | 16 | C Beds SS | | 1:02.22 | | | 547 | | 29.65 |
3. | Julie SCOTT | 44 | Co Cambridge | | 1:08.31 | | | 413 | | 32.51 |