EVENT 305 Girls 09 Yrs/Over 200m Backstroke
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Sophie LEVERIDGE | 9 | Grantham | | 3:32.95 | | | 175 | | 51.94 | 1:46.46 | 2:40.31 |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Francesca HALLAM-STOTT | 10 | Grantham | | 2:58.04 | | | 300 | | 42.53 | 1:27.67 | 2:13.97 |
2. | Amelia SPEECHLEY | 10 | Co Cambridge | | 3:00.40 | | | 288 | | 44.23 | 1:30.47 | 2:16.43 |
3. | Emily PARKINS | 10 | Grantham | | 3:15.26 | | | 227 | | 47.43 | 1:38.47 | 2:28.04 |
4. | Vasilisa SHAMPANOVA | 10 | Co Cambridge | | 3:16.81 | | | 222 | | 47.12 | 1:38.47 | 2:29.38 |
5. | Rhiannon MONIE | 10 | Co Cambridge | | 3:38.46 | | | 162 | | 51.83 | 1:48.77 | 2:44.40 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Alexandra HALLAM-STOTT | 11 | Grantham | | 2:54.08 | | | 321 | | 40.89 | 1:24.77 | 2:10.18 |
2. | Grace ROBERTS | 11 | Co Cambridge | | 2:59.92 | | | 291 | | 43.86 | 1:29.96 | 2:15.41 |
3. | Heidi BRUGGRABER | 11 | Co Cambridge | | 3:07.12 | | | 258 | | 45.09 | 1:32.23 | 2:20.09 |
4. | Anouk ZECCHINI | 11 | Co Cambridge | | 3:13.12 | | | 235 | | 44.36 | 1:35.02 | 2:25.46 |
5. | Amelia SIMS | 11 | Co Cambridge | | 3:14.98 | | | 228 | | 47.53 | 1:37.28 | 2:27.22 |
6. | Arianna FAVOT | 11 | Co Cambridge | | 3:29.38 | | | 184 | | 49.85 | 1:43.29 | 2:38.11 |
11 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Una ANSONE | 11 | March | | 2:55.23 | | | 315 | | 41.71 | 1:25.93 | 2:12.21 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Orla KENNY | 12 | Co Cambridge | | 2:45.07 | | | 376 | | 38.35 | 1:20.05 | 2:03.21 |
2. | Emily CUTTING | 12 | West Suffolk | | 2:46.79 | | | 365 | | 39.15 | 1:22.68 | 2:06.80 |
3. | Macy DEXTER | 12 | Co Cambridge | | 2:47.40 | | | 361 | | 39.88 | 1:21.99 | 2:05.51 |
4. | Lauren HAMMOND | 12 | Co Cambridge | | 2:47.67 | | | 359 | | 38.75 | 1:21.54 | 2:05.16 |
5. | Jessica BLOOMFIELD | 12 | Co Cambridge | | 2:49.52 | | | 347 | | 39.36 | 1:23.09 | 2:07.04 |
6. | Elizabeth SEYS | 12 | West Suffolk | | 2:57.14 | | | 304 | | 41.66 | 1:26.98 | 2:13.99 |
7. | Evie CROSSLEY | 12 | Royston | | 3:02.34 | | | 279 | | 42.31 | 1:30.14 | 2:17.79 |
8. | Bethan WALL | 12 | Royston | | 3:08.21 | | | 254 | | 44.67 | 1:32.87 | 2:22.26 |
| Sofia PAPPAS-KATSIAFAS | 12 | Co Cambridge | | DNC | | | | | | | |
12 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Rachel COWELL | 12 | Co Cambridge | | 2:54.86 | | | 317 | | 41.84 | 1:26.56 | 2:11.39 |
2. | Amelia SANGSTER | 12 | Co Cambridge | | 3:09.07 | | | 250 | | 44.41 | 1:32.86 | 2:20.97 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Mia ELLIS | 13 | Grantham | | 2:36.80 | | | 439 | | 36.67 | 1:16.70 | 1:57.19 |
2. | Lucy HUDSON | 13 | West Suffolk | | 2:39.12 | | | 420 | | 36.33 | 1:16.72 | 1:58.87 |
3. | Lily Mae RANSOME | 13 | Co Cambridge | | 2:45.70 | | | 372 | | 38.22 | 1:20.12 | 2:03.20 |
4. | Marni SILLITOE | 13 | West Suffolk | | 2:48.77 | | | 352 | | 39.10 | 1:22.11 | 2:05.85 |
| Kimberley NEESON | 13 | Co Cambridge | | DNC | | | | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Gracie KAY | 14 | Co Cambridge | | 2:20.95 | | | 605 | | 32.17 | 1:07.58 | 1:44.46 |
2. | Rebecca SMITH | 14 | Norwich Swan | | 2:31.37 | | | 488 | | 34.99 | 1:13.25 | 1:52.74 |
3. | Madison GILMAN | 14 | Norwich Swan | | 2:37.07 | | | 437 | | 35.65 | 1:14.53 | 1:56.12 |
4. | Autumn HANDSCOMBE | 14 | C Beds SS | | 2:44.22 | | | 382 | | 34.61 | 1:16.20 | 2:00.05 |
5. | Georgia AMBROSE | 14 | March | | 2:45.94 | | | 370 | | 36.42 | 1:18.49 | 2:01.82 |
6. | Jade-Lee DAVIS | 14 | St Neot Swan | | 3:02.19 | | | 280 | | 42.47 | 1:30.04 | 2:17.60 |
| Imogen BLOOMFIELD | 14 | Co Cambridge | | DNC | | | | | | | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Ella BRAY | 15 | Norwich Swan | | 2:33.55 | | | 468 | | 35.83 | 1:14.27 | 1:54.09 |
2. | Hannah O'CONNOR | 15 | West Suffolk | | 2:36.11 | | | 445 | | 36.34 | 1:16.24 | 1:56.76 |
15 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Molly PEACOCK | 15 | West Suffolk | | 2:32.67 | | | 476 | | 34.76 | 1:13.05 | 1:53.43 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Peyton EWBANK | 17 | Norwich Swan | | 2:29.51 | | | 507 | | 35.11 | 1:12.66 | 1:51.22 |
2. | Eleanor WHITE | 16 | Linslade | | 2:31.28 | | | 489 | | 34.74 | 1:13.56 | 1:52.68 |
3. | Chloe-Jeane PARSLEY | 16 | West Suffolk | | 2:36.21 | | | 444 | | 37.07 | 1:16.54 | 1:56.97 |
4. | Hannah BERWICK | 18 | Grantham | | 2:37.38 | | | 434 | | 37.09 | 1:17.18 | 1:58.41 |
5. | Lauren COOPER | 16 | Norwich Swan | | 2:45.09 | | | 376 | | 37.78 | 1:19.81 | 2:03.34 |