EVENT 302 Boys 09 Yrs/Over 400m Freestyle
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Samuel LEVERIDGE | 11 | Grantham | | 5:15.19 | | | 305 | |
| 50m 36.66 | 100m 1:16.72 | 150m 1:57.25 | 200m 2:37.61 | 250m 3:17.66 | 300m 3:58.62 | 350m 4:37.43 | 400m 5:15.19 |
2. | James WILLIAMSON | 11 | Co Cambridge | | 6:06.36 | | | 194 | |
| 50m 40.34 | 100m 1:27.20 | 150m 2:14.50 | 200m 3:01.39 | 250m 3:48.26 | 300m 4:35.66 | 350m 5:21.41 | 400m 6:06.36 |
11 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Austin HARROP | 11 | Co Cambridge | | 6:37.12 | | | 152 | |
| 50m 43.05 | 100m 1:32.98 | 150m 2:24.46 | 200m 3:16.35 | 250m 4:08.62 | 300m 5:01.26 | 350m 5:51.74 | 400m 6:37.12 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Oskar FARKAS | 12 | Co Cambridge | | 4:40.69 | | | 432 | |
| 50m 31.50 | 100m 1:07.04 | 150m 1:43.75 | 200m 2:19.23 | 250m 2:54.96 | 300m 3:30.97 | 350m 4:05.69 | 400m 4:40.69 |
2. | Matthew MONIE | 12 | Co Cambridge | | 4:58.52 | | | 359 | |
| 50m 33.28 | 100m 1:10.80 | 150m 1:49.19 | 200m 2:27.01 | 250m 3:05.50 | 300m 3:43.40 | 350m 4:21.47 | 400m 4:58.52 |
3. | Christopher HOWE | 12 | Co Cambridge | | 5:08.50 | | | 325 | |
| 50m 35.50 | 100m 1:14.65 | 150m 1:53.08 | 200m 2:32.25 | 250m 3:11.41 | 300m 3:50.84 | 350m 4:30.01 | 400m 5:08.50 |
4. | Bartholomew TOZER | 12 | West Suffolk | | 5:14.70 | | | 306 | |
| 50m 33.82 | 100m 1:12.56 | 150m 1:52.92 | 200m 2:32.91 | 250m 3:14.04 | 300m 3:55.91 | 350m 4:37.18 | 400m 5:14.70 |
5. | Robert BANWELL | 12 | Co Ely | | 5:21.72 | | | 287 | |
| 50m 33.89 | 100m 1:13.33 | 150m 1:55.29 | 200m 2:37.26 | 250m 3:19.32 | 300m 4:02.50 | 350m 4:44.81 | 400m 5:21.72 |
6. | Jacob BORRETT | 12 | Co Cambridge | | 5:43.53 | | | 235 | |
| 50m 36.85 | 100m 1:19.81 | 150m 2:03.93 | 200m 2:48.23 | 250m 3:32.72 | 300m 4:17.27 | 350m 5:01.69 | 400m 5:43.53 |
7. | Ryan HOWE | 12 | Co Cambridge | | 5:54.81 | | | 214 | |
| 50m 39.02 | 100m 1:23.56 | 150m 2:08.06 | 200m 2:53.19 | 250m 3:39.20 | 300m 4:24.46 | 350m 5:10.66 | 400m 5:54.81 |
12 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Archie SCOTT | 12 | Co Cambridge | | 5:40.64 | | | 241 | |
| 50m 37.15 | 100m 1:20.08 | 150m 2:04.31 | 200m 2:47.76 | 250m 3:32.74 | 300m 4:17.59 | 350m 5:00.62 | 400m 5:40.64 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Christopher WILLIAMSON | 13 | Co Cambridge | | 4:50.05 | | | 391 | |
| 50m 32.23 | 100m 1:07.51 | 150m 1:44.50 | 200m 2:21.71 | 250m 2:59.37 | 300m 3:36.71 | 350m 4:13.84 | 400m 4:50.05 |
2. | Oliver RANA-BEADLE | 13 | Co Cambridge | | 5:16.17 | | | 302 | |
| 50m 34.67 | 100m 1:14.80 | 150m 1:54.32 | 200m 2:34.09 | 250m 3:14.13 | 300m 3:54.84 | 350m 4:35.88 | 400m 5:16.17 |
13 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Max WITHERS | 13 | Co Cambridge | | 5:21.53 | | | 287 | |
| 50m 36.39 | 100m 1:17.63 | 150m 1:58.27 | 200m 2:39.40 | 250m 3:20.82 | 300m 4:01.28 | 350m 4:41.76 | 400m 5:21.53 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Matthew WILLMOTT | 14 | West Suffolk | | 4:39.88 | | | 436 | |
| 50m 30.70 | 100m 1:05.64 | 150m 1:41.22 | 200m 2:17.22 | 250m 2:53.73 | 300m 3:30.01 | 350m 4:06.36 | 400m 4:39.88 |
2. | George BERWICK | 14 | Grantham | | 4:46.14 | | | 408 | |
| 50m 31.96 | 100m 1:07.00 | 150m 1:43.22 | 200m 2:19.54 | 250m 2:56.56 | 300m 3:33.14 | 350m 4:10.25 | 400m 4:46.14 |
3. | William TOZER | 14 | West Suffolk | | 4:46.52 | | | 406 | |
| 50m 32.09 | 100m 1:07.44 | 150m 1:43.57 | 200m 2:19.72 | 250m 2:55.69 | 300m 3:32.31 | 350m 4:09.46 | 400m 4:46.52 |
4. | Thomas HANLEY | 14 | March | | 4:46.96 | | | 404 | |
| 50m 30.90 | 100m 1:05.78 | 150m 1:41.88 | 200m 2:18.65 | 250m 2:55.54 | 300m 3:33.18 | 350m 4:11.02 | 400m 4:46.96 |
5. | Zachary PUCKETT | 14 | Co Cambridge | | 4:55.11 | | | 372 | |
| 50m 32.91 | 100m 1:09.40 | 150m 1:47.11 | 200m 2:24.93 | 250m 3:02.44 | 300m 3:40.07 | 350m 4:18.16 | 400m 4:55.11 |
| Tom GILES | 14 | Calv Bing | | DNC | | | | |
14 Yrs Age Group - Time Trials
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Isaac BOYCE | 14 | Norwich Swan | | 4:34.32 | | | 463 | |
| 50m 30.52 | 100m 1:04.57 | 150m 1:39.13 | 200m 2:14.49 | 250m 2:49.42 | 300m 3:24.64 | 350m 4:00.10 | 400m 4:34.32 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Benjamin ALLEN | 15 | West Suffolk | | 4:36.27 | | | 453 | |
| 50m 30.64 | 100m 1:04.83 | 150m 1:39.64 | 200m 2:15.11 | 250m 2:50.83 | 300m 3:26.41 | 350m 4:02.03 | 400m 4:36.27 |
2. | Thomas KENNING | 15 | West Suffolk | | 4:41.16 | | | 430 | |
| 50m 31.23 | 100m 1:06.28 | 150m 1:41.73 | 200m 2:18.00 | 250m 2:54.48 | 300m 3:30.52 | 350m 4:06.92 | 400m 4:41.16 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Joshua BORRETT | 16 | Co Cambridge | | 4:50.37 | | | 390 | |
| 50m 31.70 | 100m 1:07.41 | 150m 1:43.48 | 200m 2:20.27 | 250m 2:57.11 | 300m 3:34.92 | 350m 4:13.24 | 400m 4:50.37 |