Boys 09 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Leo SUO-SAUNDERS | 9 | Bishop Stort | | 1:51.38 | | | 124 | | 52.69 |
2. | Ryan INGRAM | 9 | Co St Albans | | 1:56.39 | | | 109 | | 55.54 |
3. | Csanad REHUS | 9 | Co Cambridge | | 1:59.78 | | | 100 | | 57.13 |
4. | Robert GOR | 9 | Bishop Stort | | 2:08.21 | | | 81 | | 1:01.26 |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Reuben CRITCHLEY | 10 | Co Cambridge | | 1:43.24 | | | 156 | | 50.47 |
2. | Jack MCCARTHY | 10 | Colchester | | 1:43.25 | | | 156 | | 48.45 |
3. | Mateo VALENZUELA-NIEDB | 10 | Co Cambridge | | 1:43.85 | | | 153 | | 49.81 |
4. | Juan MODOLELL | 10 | Co Cambridge | | 1:53.29 | | | 118 | | 52.92 |
5. | Djia SANATH-VIJAY | 10 | Co Cambridge | | 1:53.37 | | | 118 | | 54.02 |
6. | George GRIMWOOD | 10 | Bishop Stort | | 1:53.60 | | | 117 | | 51.99 |
7. | George CARTER | 10 | Co Cambridge | | 1:54.10 | | | 115 | | 55.39 |
8. | Chariton CHANG | 10 | Co Cambridge | | 2:00.43 | | | 98 | | 58.16 |
| Ben JOURNEAUX | 10 | Royston | | DQ T 3L | | | | | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Austin HARROP | 11 | Co Cambridge | | 1:32.81 | | | 215 | | 44.09 |
2. | Veer KASSAN | 11 | Co Milton K | | 1:34.29 | | | 205 | | 44.13 |
3. | Connor BROOKES | 11 | St Ives | | 1:41.42 | | | 164 | | 48.84 |
4. | Edward ROUSE | 11 | Co Cambridge | | 1:45.85 | | | 145 | | 51.35 |
5. | Fergal BARRY | 11 | Bishop Stort | | 1:47.63 | | | 137 | | 51.20 |
6. | Nicholas RANA-BEADLE | 11 | Co Cambridge | | 1:50.59 | | | 127 | | 52.34 |
7. | Leo MOORE | 11 | Co Cambridge | | 1:57.14 | | | 106 | | 57.22 |
8. | Jacob HAYES | 11 | Bishop Stort | | 2:01.70 | | | 95 | | 57.80 |
9. | Harrison ROWE | 11 | Bishop Stort | | 2:15.36 | | | 69 | | 1:03.27 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Jonathan WEIMANN | 12 | Co Cambridge | | 1:30.19 | | | 234 | | 44.11 |
2. | Luca STRAZZULLO | 12 | St Neot Swan | | 1:31.55 | | | 224 | | 43.77 |
3. | Tomas VALENZUELA-NIEDB | 12 | Co Cambridge | | 1:35.38 | | | 198 | | 45.48 |
4. | Ben TAZIR | 12 | Co Cambridge | | 1:37.98 | | | 182 | | 47.08 |
5. | Jack MOSSOP | 12 | Co Cambridge | | 1:43.43 | | | 155 | | 50.54 |
6. | Zane DAY | 12 | Co Cambridge | | 1:52.40 | | | 121 | | 52.68 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Eduardo CAMACHO | 13 | Co Cambridge | | 1:20.94 | | | 324 | | 38.89 |
2. | Timo DE WILDT | 13 | Co Cambridge | | 1:21.40 | | | 318 | | 38.81 |
3. | Matthew WEIMANN | 13 | Co Cambridge | | 1:22.88 | | | 302 | | 38.87 |
4. | Max WITHERS | 13 | Co Cambridge | | 1:28.67 | | | 246 | | 40.91 |
5. | Oliver RANA-BEADLE | 13 | Co Cambridge | | 1:30.00 | | | 235 | | 43.89 |
6. | Matteo BROWNE | 13 | Bottisham | | 1:31.44 | | | 224 | | 42.24 |
7. | Jack LIONE | 13 | Royston | | 1:32.17 | | | 219 | | 42.33 |
8. | Ben LIONE | 13 | Royston | | 1:39.43 | | | 174 | | 46.46 |
9. | William CLARK | 13 | St Ives | | 1:40.74 | | | 168 | | 47.93 |
10. | Barney EDWARDS | 13 | St Ives | | 1:46.50 | | | 142 | | 52.46 |
| Tor BEARDWELL | 13 | Co Cambridge | | DNC | | | | | |
| Daniel HANCOCK | 13 | Co Milton K | | DNC | | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Luke TAYLOR | 14 | Co Cambridge | | 1:16.61 | | | 382 | | 36.03 |
2. | Harry EVERETT | 14 | St Ives | | 1:17.09 | | | 375 | | 36.75 |
3. | Louis BYRNE | 14 | Co Cambridge | | 1:18.61 | | | 354 | | 37.07 |
15 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Thomas BARNES | 15 | Royston | | 1:16.08 | | | 390 | | 35.93 |
2. | Edward BIRD | 15 | St Ives | | 1:18.42 | | | 356 | | 36.39 |
3. | Toby OFFORD | 15 | St Ives | | 1:18.66 | | | 353 | | 36.34 |
4. | Max AIREY | 15 | Mildenhall | | 1:20.96 | | | 324 | | 38.63 |
5. | Jonathon BELL | 46 | Co Cambridge | | 1:23.19 | | | 298 | | 39.42 |
6. | James GOR | 15 | Bishop Stort | | 1:26.55 | | | 265 | | 41.41 |
7. | Callum BOND | 15 | Mildenhall | | 1:28.14 | | | 251 | | 42.00 |
8. | Stanley CLARK | 15 | St Ives | | 1:32.59 | | | 216 | | 42.21 |
9. | Mateo MODOLELL | 15 | Co Cambridge | | 1:32.66 | | | 216 | | 45.61 |
10. | Harry OLIVER | 15 | Mildenhall | | 1:33.13 | | | 212 | | 43.68 |
11. | Zubair MARTIN | 18 | Bottisham | | 1:46.36 | | | 142 | | 48.57 |