Boys 09 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Csanad REHUS | 9 | Co Cambridge | | 1:41.88 | | | 110 | | 50.02 |
2. | Francesco CLELAND FERD | 9 | Co Cambridge | | 1:44.13 | | | 103 | | 50.27 |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Samuel WINSLOW | 10 | Co Cambridge | | 1:27.80 | | | 172 | | 42.05 |
2. | Samuel JEFFREY | 10 | Hatfield | | 1:27.84 | | | 172 | | 43.37 |
3. | Mateo VALENZUELA-NIEDB | 10 | Co Cambridge | | 1:28.54 | | | 168 | | 43.29 |
4. | George GRIMWOOD | 10 | Bishop Stort | | 1:33.06 | | | 145 | | 45.04 |
5. | Benjamin GORDON | 10 | Co Cambridge | | 1:33.61 | | | 142 | | 46.60 |
6. | Alex COOK | 10 | Bottisham | | 1:34.02 | | | 140 | | - |
7. | Djia SANATH-VIJAY | 10 | Co Cambridge | | 1:36.52 | | | 130 | | 46.91 |
8. | George CARTER | 10 | Co Cambridge | | 1:36.92 | | | 128 | | 47.02 |
9. | Ben ALDERTON | 10 | Co Ely | | 1:38.68 | | | 121 | | 48.27 |
10. | Joshua JEFFREY | 10 | Hatfield | | 1:46.83 | | | 96 | | 53.05 |
11. | Samuel RONCO | 10 | Co Cambridge | | 1:58.42 | | | 70 | | 57.84 |
| Tyler HOLLYMAN | 10 | Wellingboro | | DQ T 2L | | | | | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Janos KADAR | 11 | St Ives | | 1:20.13 | | | 227 | | 38.94 |
2. | Fergal BARRY | 11 | Bishop Stort | | 1:25.92 | | | 184 | | 41.85 |
3. | Thomas JAMES | 11 | Wellingboro | | 1:27.41 | | | 175 | | 42.43 |
4. | Austin HARROP | 11 | Co Cambridge | | 1:29.56 | | | 162 | | 43.88 |
5. | Jacob HAYES | 11 | Bishop Stort | | 1:31.91 | | | 150 | | 46.57 |
6. | James WILLIAMSON | 11 | Co Cambridge | | 1:32.48 | | | 148 | | 44.90 |
7. | Joshua NEEDHAM | 11 | St Neot Swan | | 1:33.34 | | | 143 | | 45.20 |
8. | Eryk SZYMANSKI | 11 | Co Ely | | 1:34.29 | | | 139 | | 45.77 |
9. | Edward ROUSE | 11 | Co Cambridge | | 1:35.51 | | | 134 | | 47.70 |
10. | Leo MOORE | 11 | Co Cambridge | | 1:35.89 | | | 132 | | 48.14 |
11. | Nicholas RANA-BEADLE | 11 | Co Cambridge | | 1:38.70 | | | 121 | | 48.08 |
12. | Harrison ROWE | 11 | Bishop Stort | | 1:45.78 | | | 98 | | 49.32 |
| Louis BOOKER | 11 | Wellingboro | | DQ T 1L | | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Philip GUSTHOFF | 12 | Co Milton K | | 1:20.79 | | | 222 | | 38.37 |
2. | Zane DAY | 12 | Co Cambridge | | 1:24.17 | | | 196 | | 40.88 |
3. | Bobby PHILLIPS | 12 | Wellingboro | | 1:25.43 | | | 187 | | 42.46 |
4. | Jack MOSSOP | 12 | Co Cambridge | | 1:27.51 | | | 174 | | 42.46 |
5. | Thomas ALDERTON | 12 | Co Ely | | 1:29.38 | | | 163 | | 42.40 |
6. | Harry FAULKNER | 12 | Wellingboro | | 1:35.78 | | | 133 | | 46.66 |
7. | Ryan HOWE | 12 | Co Cambridge | | 1:37.80 | | | 125 | | 46.83 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Christopher WILLIAMSON | 13 | Co Cambridge | | 1:08.41 | | | 365 | | 32.87 |
2. | Max WITHERS | 13 | Co Cambridge | | 1:13.74 | | | 291 | | 35.95 |
3. | Oliver RANA-BEADLE | 13 | Co Cambridge | | 1:14.29 | | | 285 | | 36.28 |
4. | Eduardo CAMACHO | 13 | Co Cambridge | | 1:15.63 | | | 270 | | 36.40 |
5. | Ben LIONE | 13 | Royston | | 1:19.99 | | | 228 | | 39.22 |
6. | Daniel MILLARD | 13 | Co Ely | | 1:22.35 | | | 209 | | 39.55 |
7. | Noah WRIGHTSON | 13 | Wellingboro | | 1:31.88 | | | 150 | | 44.01 |
| Daniel HANCOCK | 13 | Co Milton K | | DNC | | | | | |
| Jack LIONE | 13 | Royston | | DQ T | | | | | |
| Marcus MOSCUZZA | 13 | Co Cambridge | | DQ T 3L | | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Thomas CHAPLIN | 14 | Bottisham | | 1:19.56 | | | 232 | | 38.13 |
2. | Jacob LAWRENCE | 14 | Co Cambridge | | 1:22.92 | | | 205 | | 40.45 |
15 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Jack UNDERWOOD | 15 | Wellingboro | | 1:13.56 | | | 294 | | 35.91 |
2. | Callum TAYLOR | 16 | Wellingboro | | 1:14.10 | | | 287 | | 35.90 |
3. | Jake CHALLENGER | 17 | Co Ely | | 1:15.66 | | | 270 | | 36.42 |
4. | Dan FROST | 15 | Co Cambridge | | 1:20.51 | | | 224 | | 39.14 |
5. | Cosmin GHIORGHITA | 15 | Wellingboro | | 1:21.13 | | | 219 | | 41.02 |
6. | Leon DAMUNI | 15 | St Ives | | 1:22.42 | | | 209 | | 39.65 |
7. | Thomas CARNACHAN | 15 | Co Cambridge | | 1:24.51 | | | 193 | | 40.79 |
8. | James GARRY | 16 | Mildenhall | 9 | 2:15.45 | | | 47 | | 1:07.76 |
Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | James GARRY | 16 | Mildenhall | 9 | 2:15.45 | | | 78 | | 1:07.76 |